Letáky Konzum


Konzum

„Jsme tu doma,“ tak zní heslo a název projektu férového obchodu Konzum, tradičního českého obchodního družstva v Ústí nad Orlicí. Tato ryze česká obchodní společnost působí především v regionu východních Čech a v rámci své podnikatelské filozofie se zaměřuje na spolupráci s lokálními dodavateli. Mezi hodnoty férového obchodu Konzum patří:

  • Regionalita
  • Společenská odpovědnost
  • Etika
  • Ekologie
  • Zdraví

Historie obchodního družstva Konzum sahá hluboko do minulosti, a to až do poloviny 19. století, kdy vzniklo první družstvo v obecné rovině. V roce 1898 založilo osm nadšenců Konzum (výrobní, zásobní, skladní stavební a úvěrní jednotu pro Ústí nad Orlicí). Konzum jako obchodní družstvo se poprvé představilo v roce 1992 a o rok později je zapsána do obchodního rejstříku firma s názvem Konzum. Po zahraniční pokusech se obchodní družstvo Konzum rozhodlo zaměřit na domácí trh a region východní Čechy. Dokonce se nebálo i náročných výzev v podobě zabezpečení zásobování i velmi odlehlých lokalit.

Prodejny obchodního družstva Konzum se skládají především z dvou typů, a to:

  • Konzum – pro rychlé denní nákupy jsou vhodné prodejny Konzum s prodejní plochou 50 až 120 m2. Prodejny Konzum naleznete zejména v menších obcích na Orlickoústecku. Nabídka prodejen Konzum je složena z více jak 2 000 položek, a to především z čerstvého sortimentu, pečiva, uzenin, lahůdek a mléčných výrobků a mnoha dalšího
  • Konzum Market – prodejny Konzum Market jsou větší, a to nejen rozlohou provozovny (120 až 500 m2), ale i nabídkou, která čítá více jak 4 000 položek (pečivo, lahůdky, ovoce, zelenina, čerstvé potraviny atd.). Konzum Market se zabydlel v městských oblastech, a kromě denních nákupů uspokojí celou řadu dalších potřeb, jako je dobíjení telefonů, kopírování či výběr hotovosti na pokladně. V prodejnách Konzum i Konzum Market lze platit kartou a naleznete zde i širokou nabídku tisku

Dále se do seznamu prodejen a projektů řadí i Coop Diskont, Big Mini, Čerpací stanice COOP-24, Myčka Lanškroun, zahradní centrum Fortel, Konzum Café či Pošta.

Obchodní družstvo Konzum nezapomíná ani na výhodné nabídky a slevy a vydává pravidelný akční leták Konzum. Akční leták Konzum poskytuje všem čtenářům možnost seznámit se se stovkami slev a akční nabídek. Nechybí ani speciální nabídka skládající se z produktů z projektu „Jsme tu doma“. Akční letáky Konzum můžete podrobit důkladnému průzkumu jak na webu obchodního družstva Konzum, tak na portálech AkcniCeny.cz a iLetaky.cz.

Prostřednictvím myšlenky a projektu „Jsme tu doma“ podporuje obchodní družstvo KONZUM místní výrobce, dodavatele potravin a zemědělské producenty a umožňuje nám koupit si jejich produkty v prodejnách Konzum. „K regionu, kde působíme, cítíme hluboký respekt a úctu a společně s Vámi zde žijeme. Jsme přesvědčeni, že je důležité podporovat výrobky a výpěstky z našeho regionu, protože jsou kvalitní, dobré a za férovou cenu. Pomáháme tak zachovávat ekonomicko-sociální klima našeho kraje. Jsme obchodní firmou, která má v rámci České republiky největší podíl regionálního zboží. V Konzumu najdete každý den výrobky našich farmářů, pekařů, uzenářů a dalších poctivých lokálních producentů,“ uvádí družstvo.

Otevírací doba prodejen Konzum aktuálně prochází úpravami vzhledem k požadavkům daných lokalit. O novinkách v oblasti otevírací doby Konzumu obchodní družstvo informuje na svých webových stránkách. Zákon o otevírací době o státních svátcích na poli maloobchodu se, dle uvedených dat, vztahuje na síť Konzum Market s prodejní plochou větší než 200 m2.

Obchodní družstvo Konzum hýčká své zákazníky širokým sortimentem, jenž se skládá z více jak 5 000 položek s důrazem na český původ. O tom, jak velkou část z tohoto bohatého koláče nabízí daná prodejna Konzum, rozhoduje dostupnost lokality a velikost provozovny. Vyzkoušet můžete sýry, pečivo, ovoce, zeleninu, kávu a mnoho dalšího. Akční nabídkou vás pohodlně provedou akční letáky Konzum na AkcniCeny.cz a iLetaky.cz.